• PL

  I miejsce w OFF Fashion Kielce

  Angelika, 28 september 2016
  I miejsce w OFF Fashion Kielce

  "Muza” – tak brzmiał temat przewodni XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Spośród 125 półfinalistów, którzy zaprezentowali swoje prace w piątek, jurorzy wyłonili 21 finalistów. Ich kolekcje zostały pokazane w sobotę, podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury. Za trzecim razem finał i zwycięstwo! Największe uznanie jurorów zdobyła kolekcja zatytułowana „Exposition”, autorstwa Angeliki Józefczyk z Łodzi, absolwentki Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. 

  "Inspiracją była sztuka współczesna. Chodziło o to, by uzyskać efekt obrazu, przejścia koloru od intensywnego przez czerń i biel do wyrazistego różu, purpury w całej kolekcji, która składała się z 13 sylwetek. Zależało mi, żeby kolekcja mimo barw, mimo druku, była użytkowa" – wyjaśniła projektantka.

  W konkursie startowała po raz trzeci, ale zawsze kończyło się tylko na udziale w półfinale. Tym razem nie tylko zdobyła główną nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych, ale także dwa wyróżnienia: statuetkę Talent i kupon materiału od firmy Hexeline oraz nagrodę publiczności, którą był czek na dwa tysiące złotych. 

  ph. Bartłomiej Nowak / offfashion.eu

  Any purchases

  Make your first purchase