• PL

  Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  Angelika, 28 september 2016
  Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

  16 marca br. w Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe. Z pierwszych rzędów pokaz oglądali, m.in.: Mariusz Przybylski, Julia Pietrucha, Macademian Girl, Anita Jancia, Monika Mrozowska, Martyna Kliszewska i Gabi Drzewiecka oraz Alberto Campagnolo, były manager marketingu Giorgio Armani, który przez prawie 10 lat współpracował z kreatorem.

  Młodych projektantów wspierało ponad pół tysiąca gości. Wśród nich znaleźli się dziennikarze, blogerzy i gwiazdy. Oczywiście, każdy z gości miał swoich faworytów.

  Macademian Girl stwierdziła: "Cieszę się, że coraz głośniej jest o polskich projektantach. Młodzi podążają w kierunku, który lubię - awangardy, ale nie zapominają o aspekcie użytkowym. Osobiście zachwyciły mnie pomysły Angeliki Józefczyk".

  Aktorka, Julia Pietrucha nie kryła zaskoczenia. „Poziom międzynarodowy i interesujące kreacje. Moje serce podbiła kolekcja Pauliny Gawryszewskiej”.

  Radości nie kryła Magdalena Płonka, założycielka MSKPU - "Cieszę się, że wypuszczam ze szkoły dobrze zapowiadanych się młodych projektantów".

  „To co dzisiaj zobaczyłem jest inspirujące, warte, potrzebne i ma ogromny potencjał. Wasze kolekcje są bardzo poetyckie” - podsumował wydarzenie Alberto Campagnolo.

  Najwięcej wyróżnień zdobyły kolekcje „Exposition” Angeliki Józefczyk oraz „Folded” Martyny Renk

  Z kolei Mariusz Przybylski, który jest jednym z wykładowców MSKPU na staż zaprosił Martynę Renk, a do stałej współpracy Kingę Tomczak. Projektant wyznał, że jak co roku nagrodził swoich dyplomantów - „Tradycyjnie, są to bardzo dobre kolekcje i cieszę, że mnie nie zawiedli”.

  Michał Szulc, przyznał że podczas zajęć, ma problem ze stawianiem ocen niższych niż piątki. Tym razem wyróżnił Martynę Renk i Dagnę Krzystanek.

  Duet projektantów Paprocki & Brzozowski wyróżnił Angelikę Józefczyk
  Staż w LPP otrzymały: Dagna Krzystanek i Joanna Stawińska
  Staż w Wearso: Joanna Stawińska, Martyna Renk oraz Paulina Gawryszewska
  Levi Strauss Poland zaprosił na staż: Paulinę Gawryszewską

  Pokaz poprowadziła Paulina Drażba
  Partnerami beauty wydarzenia byli: Mokotowska Make up Academy i Berendowicz Kublin


  Any purchases

  Make your first purchase